| Type | Encapsulation Machine |
|---|---|
| Application | Capsule |
| After-sales service provided | Engineers available to service machinery overseas |
| Warranty | 12 Months |
| Voltage | three-phase380v,AC220V 50HZ |
| Application | Softgel Capsule Making Machine |
|---|---|
| After-sales service provided | Engineers available to service machinery overseas,Video technical support,commissioning and training,Field maintenance and repair service |
| Power | 11Kw |
| Function | Softgel capsule encapsulation |
| Usage | Pharmacy |
| Material | SS316 |
|---|---|
| After-sales service provided | Field installation |
| Weight | 1800 kg |
| Automatic grade | Automatic |
| Driven type | Electric |
| Type | Encapsulation Machine |
|---|---|
| Application | Capsule |
| After-sales service provided | Engineers available to service machinery overseas |
| Warranty | 12 Months |
| Voltage | three-phase380v,AC220V 50HZ |
| Application | Painball production line |
|---|---|
| After-sales service provided | Engineers available to service machinery overseas |
| Warranty | More than 5 Years |
| Capacity | 15000-18000 capsules/h(8# Oval |
| Name | softgel encapsulation machine |
| आवेदन | कैप्सूल और पेंटबॉल |
|---|---|
| प्रोडक्ट का नाम | नरम कैप्सूल मेकिंग मशीन |
| वोल्टेज | अनुकूलित किया जा सकता है |
| रोलर मरने का आकार | 103 मिमी*180 मिमी, D150*250 मिमी |
| नियंत्रण | पीएलसी |
| प्रकार | एनकैप्सुलेशन उपकरण |
|---|---|
| आवेदन | कैप्सूल |
| बिक्री के बाद सेवा प्रदान की जाती है | विदेशों में मशीनों की सेवा के लिए उपलब्ध इंजीनियर |
| वारंटी | 1 वर्ष |
| सामग्री | 304/316L स्टेनलेस स्टील |
| आवेदन | चिकित्सा |
|---|---|
| प्रकार | भरने की मशीन |
| स्थिति | नया |
| वोल्टेज | 220V/380V |
| संचालित प्रकार | बिजली |
| सामग्री | एसएस304/316 |
|---|---|
| आकार | 3-8mms |
| क्षमता | 8bals प्रति सेकंड |
| नाम | 3 मिमी बॉल प्रति सेकंड 2-8 मिमी आकार सीमलेस नरम जिलेटिन कैप्सूल मशीन |
| पैकेजिंग विवरण | लकड़ी के पिंजरे |
| Type | Filling Equipment |
|---|---|
| Application | Liquid,Capsule |
| After-sales service provided | Engineers available to service machinery overseas |
| Material | 304/316L Stainless Steel |
| Production capacity | 15kg/h |